X

NIEUWS

 

25 juli 2018 - SITUATIE WILDE ZWIJNEN MEDIO JULI 2018

Bij zwijnen zijn de omstandigheden altijd erg variabel. Goede en slechte tijden kunnen elkaar snel afwisselen. Na vier goede voedseljaren (2013 tot en met 2016) met stijgende aantallen zwijnen, brak in de late herfst van 2017 een periode van schaarste aan. Deze periode van schaarste zal door de verwachte mast aankomende herfst teneinde zijn. Door de aanhoudende droogte komt deze verwachting misschien niet uit. Ook heeft de extreme droogte nogal wat directe effecten op de zwijnen zelf, de bejaging en de mastverwachting

Vorige week is via een telefoonronde met een groot aantal faunabeheerders de situatie in beeld gebracht. Aan de hand hiervan heeft de FBE Gelderland een beheer advies opgesteld. Een meer uitgebreide versie VWV vindt u hier.

Share